Az ACMOSS és az ASTRID megvitatta a kritikus kommunikációs megoldások fejlődését és megvalósulását

Az ACMOSS és az ASTRID közötti együttműködés folytatódni fog, különösen a 2025-ös Critical Communications World (CCW) kiállításon, amelyet Brüsszelben, Belgiumban rendeznek meg.

Forrás:  The Critical Communications Review, Gert Jan Wolf editor – 2025.06.06.

2025. június 5-én, csütörtökön egy nagyszabású belga delegáció látogatta meg az ACMOSS-t (Agence des Communications Mobiles Opérationnelles de Sécurité et de Secours) Salvator Vella, az ASTRID, a belga vészhelyzeti és biztonsági szolgáltatásokat nyújtó távközlési szolgáltató vezérigazgatójának vezetésével.

Ez lehetőséget adott az ACMOSS-nak, hogy bemutassa az ASTRID hálózat új generációját használóknak (rendőrség, vámhatóság, véderő, egészségügy) a nagy sebességű mobil kritikus kommunikációs rendszerek előnyeit a biztonsági és készenléti szolgálatok számára.

A megbeszélések középpontjában egy felhasználóközpontú szolgáltatás tervezése, a Jövő Rádióhálózata (RRF) innovatív szolgáltatásai, valamint az új technológiáknak az operatív helyzetfelismeréshez való hozzájárulása állt.

A nap több kiemelt esemény köré épült:

  • az RRF bemutatása, megvalósításának indokai, figyelembe véve a jelenlegi TETRAPOL technológia által előírt technológiai áttörést;
  • visszajelzés a Francia Belső Biztonsági Erők Digitális Ügynökségétől (ANFSI) a 2024-es párizsi olimpiai és paralimpiai játékokról, valamint a STORM megoldásuk bemutatása;
  • frissítés az RRF telepítéséről és a felhasználói támogatásról;
  • bemutatók a bemutatóteremben és az Üzemeltetési Felügyeleti Központ (NOC) bemutatása.

Az ACMOSS és az ASTRID közötti együttműködés folytatódni fog, különösen a 2025-ös Critical Communications World (CCW) kiállításon, amelyet 2025. június 17. és 19. között rendeznek meg Brüsszelben.

Tovább a cikkre >>>

Scroll to Top