A TCCA tanulmánya a kritikus kommunikációs infrastruktúra fizikai biztonságáról

Ez az új fehér könyv a kritikus kommunikációs szolgáltatásokhoz használt távközlési infrastruktúra fizikai biztonságával kapcsolatos jogi és szabályozási szempontokat tárgyalja
Forrás: Critical Communications Review | Gert Jan Wolf szerkesztő, 2025.03.16.

A távközlési konferenciákon világszerte egyre nagyobb a kiberbiztonság láthatósága és a viták – a hálózatok védelme a digitális támadásoktól. Ugyanakkor hangsúlyt kell fektetni a fizikai infrastruktúra biztonságára is. A TCCA Jogi és Szabályozási Munkacsoportjának (LRWG) új fehér könyve célja, hogy felhívja a kritikus kommunikációs szolgáltatók figyelmét a kérdés fontosságára – azzal a céllal, hogy katalizálja a kritikus kommunikációt támogató infrastruktúra fizikai biztonságára vonatkozó globális szabvány létrehozását.

Miért fontos ez most? Mert a jelenlegi kritikus kommunikációs hálózatok többsége, amelyek olyan technológiákat használnak, mint a TETRA, a Tetrapol és a P25, az állam tulajdonában van és üzemelteti, fizikai biztonságukat az állam a szükségesnek ítélt mértékben biztosítja. A kereskedelmi mobilszolgáltatói (MNO) hálózatok növekvő használata a szélessávú kritikus kommunikáció támogatására, különösen rádiós hozzáférési hálózatokként, megváltoztatja a működési modellt.

E hálózati elemek fizikai biztonsága kiemelkedő fontosságú, de vitatható, hogy a mobilhálózat-üzemeltetők által e tekintetben jelenleg elfogadott intézkedések kellően szilárdak és megfelelnek-e a célnak.

„Nincs általánosan elfogadott meghatározása annak, hogy mi a „jó” a kritikus kommunikáció infrastruktúrájának fizikai biztonsága szempontjából” – mondta Nina Myren, az LRWG elnöke és a TCCA igazgatótanácsának tagja a DSB Norvégia képviseletében. „A különböző országoknak eltérő ambícióik és igényeik lehetnek, a változó fenyegetési képtől és a rendelkezésre álló erőforrásoktól, beleértve a pénzügyeket is. Reméljük, hogy ez a fehér könyv ösztönözni fogja a vitákat, amelyek végül egy elfogadott szabályozási alapvonalhoz vezetnek, amelynek teljesítésében minden nemzetnek meg kell állapodnia.”

A fehér könyv a világ számos országában alkalmazott intézkedéseket vizsgálja a szélessávú kritikus kommunikációval kapcsolatos megközelítésük összefüggésében. A nagyobb kohézió megteremtése érdekében a tanulmány két lehetséges megközelítést határoz meg: biztonsági kötelezettségek előírása jogszabályok/rendeletek révén; vagy a kritikus fontosságú hírközlési szolgáltató és a mobilhálózat-üzemeltető/infrastruktúra-szolgáltató közötti szerződés rendelkezéseire támaszkodik. Az LRWG értékelése szerint bár mindkét megközelítésnek vannak előnyei és hátrányai, a kettő kombinációja szolgálná a legjobban a kritikus kommunikációs szolgáltatások érdekeit.

Bár a fizikai biztonságra vonatkozó új jogi/szabályozási kötelezettségek növelhetik a mobilhálózat-üzemeltetők/infrastruktúra-szolgáltatók megfelelési költségeit és terheit, üdvös hatása lenne a hálózat jobb biztonsága és ellenálló képessége miatt, amelyet a fogyasztók, különösen az üzleti ügyfelek egyre inkább keresnek.

A „Kritikus kommunikációs szolgáltatásokhoz használt távközlési infrastruktúra fizikai biztonságával kapcsolatos jogi és szabályozási szempontok” című fehér könyv itt olvasható

KATTINTSON IDE CIKK ELOLVASÁSÁHOZ>>>

Scroll to Top