ELNÖKSÉG
Urbán György elnök
Villamosmérnök vagyok, 1975-ben végeztem.
A Magyar Posta volt az első munkahelyem, onnan kerültem a Belügyminisztériumba. Különböző beosztásokat követően 1995. évben a BM Távközlési Főosztály vezetőjeként javasoltam a TETRA rendszerű mobil rádió kommunikációs rendszer bevezetését. Részese voltam a HTE TETRA szakosztály megalapításának, melynek társelnöke lettem.
Szerveztem a TETRA minta rendszerek telepítését melyek az ezredfordulón kísérlet jelleggel működésben is voltak.
2010-ben a HTE Puskás Tivadar díjjal tüntetettek ki.
Szakmai pályafutásom során feladataim köze tartozott a kormányzati frekvencia gazdálkodás, az okmányirodák kialakítása és működtetése, a hazai biztonsági okmányok megújítása, a választások informatikai támogatása.
Jelenleg nyugállományú rendőr ezredes vagyok.
Dezső Imre főtitkár
Dezső Imre 1978-ban kezdte pályafutását a Magyar Néphadseregnél.
Okleveles híradástechnikai mérnökként, rádióállomások üzemeltetésével foglalkozó szervezetnél, majd 1989-től 1999-ig a Magyar Honvédség Rádióközpontjánál volt parancsnoki beosztásban. 2000-től több szervezetnél töltött be vezető munkakört, és ezzel párhuzamosan munkájának egyre nagyobb részét képezte a katonai rádióeszközök tesztelése nemzetközi környezetben.
A magyarországi TETRA alapú EDR rendszer megvalósulásától részt vett a Magyar Honvédség képviseletében a készenléti szervezetek munkájában. Célja az EDR rendszer által nyújtott szolgáltatások mind teljesebb alkalmazásának, valamint a felhasználói igények és a felhasználó szervezetek által támasztott követelmények mind teljesebb kiszolgálásának elősegítése.
Csizmadia Attila elnökhelyettes
Csizmadia Attila távközlési mérnök. Szakmai munkáját technikusként kezdte, majd felsőfokú tanulmányait befejezve végig járta a postai ranglétrát, üzemi osztályvezetőtől a vezérigazgatósági előadóig. 2008-tól az Országos Tervhivatal, majd 2010-től 22 évig a Pénzügyminisztérium hírközlés szabályozásáért és költségvetési kapcsolataiért felelős osztályvezetője, ill. közigazgatási tanácsadója, végül 2011-től nyugdíjba vonulásáig a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium államtitkárának tanácsadója. Szakmai tevékenysége során számos, a hírközlés területén messzire mutató döntéseket hozó szakmai csapatnak volt tagja. Az informatika, a hírközlés területén bizonyított szakmai rátermettségével kiérdemelte, hogy 2020-ban elnyerje a TETRA Díjat.
Draskóczi József elnökhelyettes
Draskóczi József okleveles híradástechnikai mérnök.
1987-től kezdte a pályafutását a Határőrségnél, RH és URH rádióállomások üzemeltetésével. 1991-től 1994-ig a Határőrség Központi Híradástechnikai Műhelyét vezette. 1999-Ig főmérnökként, majd 2007-ig informatikai osztályvezetőként dolgozott a Határőrség Országos Parancsnokságán.
2008-tól a készenléti szervezetek rádiótechnikai fejlesztésével és üzemeltetésével foglalkozik. Elkötelezettje a készenléti szervezetek felhasználói által támasztott követelmények érvényre juttatásának, az európai TETRA hálózatok és a kritikus kommunikációs infrastruktúrák tekintetében.
Fáy András László elnökhelyettes
Az Airbus Defence and Space magyarországi vezetője 2005 óta. Végzettsége távközlési mérnök. Szakmai pályafutását a Siemens Telefongyár Kft-ben kezdte, dolgozott az IBM-nél, majd vezetői beosztásban a NOKIA Magyarországnál. Az EDR rendszerszállítói pályázatokon a vezetésével nyert a cég mindhárom versenyző szolgáltatónál. A Promotel Egyesület alapító alelnöke. Nős, egy lánya van. Hobbija a gasztronómia és a motorozás.
Kerekes János elnökhelyettes
Kerekes János villamos szakmérnök, műszaki szakértő. A honvédségnél 20 éven keresztül rádiótechnikai területen teljesített szolgálatot, majd a BM híradástechnikánál került közvetlen kapcsolatba a készenléti rádiózással. A 90-es évek eleje óta foglalkozott trönkölt rádiórendszerek tervezésével, telepítésével, a TETRA megoldások hazai megismertetésével, bevezetésével. Az Egységes Digitális Rádiórendszer indulásával 15 évet töltött különböző beosztásokban a Pro-M Zrt-nél, ahonnan igazgató helyettesként ment nyugdíjba. Az Egyesületnek 2004. óta aktív tagja, több esetben tartott előadást a tagság számára, 2018-ban TETRA díj elismerésben részesült.
Tanka László elnökhelyettes
Széleskörű ismeretekkel és tapasztalattal rendelkezik az informatikai és távközlési szakterületen, emellett több éves vezetői gyakorlattal bír. Rendvédelmi szervezetek IT vezetőjeként dolgozott, jelenleg a MÁV-Volán cégcsoport CIO-ja. Több civil szakmai szervezet, tudományos társaság, egyesület tagja. Részt vett a magyarországi TETRA rádiórendszer (EDR) bevezetésében. Több szakmai publikációja jelent meg. Műszaki és rendőrtiszti főiskolát végzett. Volt az év Térinformatikusa és volt az év CIO-ja is.